pnr numarası rezervasyon numarası

Pnr numarası (Rezervasyon Numarası) kesilen uçak bileti çıktısının üzerinde bulunan rezervasyon numarası olarak bilinmektedir. Bu numara aslında size özel olan ve uçuşunuzu gerçekleştirebileceğiniz ve sayılardan oluşan bir numaradır. Uçuş yapmadan önce hava limanına giderek PNR numaranızı söylemeniz biletinizin kesilmesi için yeterli olmaktadır. Aslında biletiniz uçak biletinizi satın aldığınız anda kesilmektedir ancak uçaktaki koltuğunuz belirtilmemektedir. Uçakta uçmak istediğiniz koltuğu uçuş tarihinden 24 saat önce belirleyebilmektesiniz.

 

Aynı zamanda biletleme işlemleri içinde gerek bizim müşteri temsilcilerimiz gerekse diğer havayollarının müşteri temsilcileri yada alo bilet hatları size sürekli bu numarayı soracaklarıdır. Eğer pnr numarasını kaybederseniz bizi arayıp pnr numaranızı öğrenebilirsiniz. Tabi ki uçak biletinizi bizden satın aldıysanız. Aynı zamanda bu numara kaybolsa bile gideşe bulunan memur arkadaşlar isminizden ve soyisminizden bu bilgilere ulaşabilmektedirler. Lütfen uçak biletinizi online sistemlerden satın alırken adınız ve soyadınızı yanlış girmeyiniz aksi halde havalimanında bazı problemler ile uğraşabilirisiniz. Uçak bileti değişimi yaptırmak isterseniz belirli bir ücret ödemek zorundada kalabilirsiniz. Eğer satın almış olduğunuz bilet promosyon bileti ise hiç bir değişiklik bile yapamayabilirsiniz.

 

Kısaca sizlere biletleme işleminin ve biletlerin nasıl alındığı konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bizi arayarak ayrıntılı bilgileri edinebilirsiniz.

FACEBOOK TWİTTER GOOGLE PLUS
  • YORUM YAP
  • YORUMLARI GÖR
Yorum Yap !