Uçak Bileti Satın Alma Telefon Numarası 0850 333 0 848

Açık Tarihli Bilet Nedir?

Uçak bileti çeşitleri arasında yer alan biletlerden biri de açık tarihli bilettir. Yolcunun geri dönüş tarihi kesin olarak bilinmediği durumlarda açık tarihli bilet satın alınabilir.

Açık tarihli bilette ek ücret

Açık tarihli bilet, genel olarak 3 ay, yarım yıl veya bir yıl süreyle alınabilir. Bu süre içinde yolcu doğrudan havayolu şirketinden veya uçak bileti satışı acentelerinden gerekli tarihe ve uygun uçuşa rezervasyon yaptırabilir. Bu süre içinde biletinizde belirtilen sınıfta yer olmadığı durumlar hariç, sizden herhangi bir ek ücret alınmaz. İstisnai durumlarda ise kısmen daha pahalı sınıftan bilet almak için ilave ücret ödemek gerekir. Örneğin ekonomi sınıfı bileti olan birisi business class sınıfından yer ayırtmak isterse ek ödeme yapacaktır.

 Açık tarihli biletlerin fiyatları

Açık tarihli biletler, genellikle tarihi tespit edilmiş biletlerden fiyat yönünden daha pahalı oluyorlar. Fakat, hatta her iki tarafa açık tarihli olan bilet genellikle ayrı ayrı tek taraflı tek yön ve tek taraflı dönüş biletten daha ucuz maliyetlidir. Açık tarihle yazılmış bilet bu bilette belirtilen sınıfa uygun yerlerin mevcudiyetine göre rezerve edilir. Açık tarihli biletle uçuşa yalnızca belli hava alanından uçuş tarihi ve uçuş numarası kaydı yaptırdıktan sonra izin verilir.

Hangi durumlarda alınır?

Gidiş dönüş uçak bileti alacağınız durumlarda eğer dönüş tarihiniz net bilinmiyorsa, en iyi yöntem açık tarihli bilet almaktır.

Uçak Bileti Örneği

Uçak Bileti Örneği yazısını yazmamızın en büyük amacı ziyaretçilerimizin bilet üzerindeki her terimleri açıklamaktır. Uçak bileti denince akla hemen otobüs biletindeki gibi koruma jiletinin içine koyulan, üzerinde firmayı yansıtan bir zarfın içerisine koyulmuş yine özel bir kağıt olduğunu düşünürüz. Uçak biletide kısmen otobüs biletine benzesede aralarında farklılıklar yer almaktadır. Mesela hiç bir otobüs biletinin üzerinde…

Devamını Okuyun

Uçak bileti nasıl alınır

BİLET ARAMA EKRANI Uçak bileti satın almak ve kampanyalardan yararlanmak için dilerseniz 0850 333 0 848 nolu numaramızı da arayabilirsiniz. Bu işlemlerin nasıl yapıldığını anlamakta zorluk çekiyorsanız yada güven problemi duyuyorsanız bizi arayarak müşteri temsilcilerimiz aracılığı ile de uçak biletinizi satın alabilirsiniz.   Bizimle uçak bileti almak artık ÇOK kolay! Sistemimiz 7 gün 24 saat…

Devamını Okuyun

Seyahat İpUçları

Seyahat İpUçları Aklınıza Takılanları Bize Sorun ! Diğer Yardım Konuları Sizde Yorumlarla Katkıda bulunun.

Devamını Okuyun

Online Ucuz Uçak Biletleri Araması

Online Ucuz Uçak Bileti Araması Nasıl Yapılır ? Ucuzucakbileti.org ‘un yeni modülü ile artık online uçak bileti rezervasyon ve satış hizmetleri de sunmaya başlıyor. THY, Atlas Jet, Anadolu Jet, Sun Express, Swiss, Lutfhansa, KLM gibi sektörün öncü firmaların uçak seferlerini listeleyen bu yeni servis ile gerek yurt içi gerek yurt dışı uçak seferleri arasında aradığınız en avantajlı…

Devamını Okuyun

E-Bilet nedir? Avantajları nelerdir?

Elektronik Bilet Avantajları Nelerdir ? E-Bilet veya İngilizce adıyla e-ticket yolcuyla havayolu şirketi arasında anlaşmayı doğrulayan taşınmaya dair elektronik belgedir. Bu, sıradan kağıt biletin elektronik biçimidir. E-Bilet teknolojisi ilk olarak 1996 yılında ABD’de ortaya çıkmıştır. Şu anda bu teknoloji çoğu ülkelerde, aynı zamanda Türkiye’de yaygın bir kullanım hacmine sahiptir. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) tüm…

Devamını Okuyun

Aklınıza Takılanları Bize Sorun !

Diğer Yardım Konuları

Sizde Yorumlarla Katkıda bulunun.

2 Yorum

  1. Pırıltı Bahçeli on 4 Nisan 2015 at 21:00

    Ankara’ya annemin ameliyatı için gidecektim. Ameliyat ve sonrasındaki bakım işlemlerinin süresi belli olmadığı için dönüş bileti almamayı düşünüyordum. Müşteri hizmetlerinizde, bana yardımcı olan bayan dönüş bileti alabileceğimi ve dönüş tarihini aynı fiyata açık bırakabilceğim bilgisi verdi. Ankara’dan dönüş için açık tarihli bilet aldım ve annem iyileştikten sonra aynı fiyata geri döndüm.

  2. Yaşar Fatih Enes Kırtay on 18 Nisan 2015 at 21:00

    Ailemi ziyarete gitmek istiyordum bunun için gidiş tarihim belli fakat geri dönüşüm tam net değildi. Bu internet sitesinden aldığım ucuz uçak biletimle seyahatimi gerçekleştirdim dönüşümün tarihi kesin olarak bilinmediği için açık tarihli yani günü belirlemesi bana kalmış şekilde satın aldım. Dönüş vaktimin tarihi de belli olunca açık tarihli biletimin günün belirleyerek tekrar evime geri döndüm.

Müşterilerimizden Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.