Uçak Bileti Satın Alma Telefon Numarası 0850 333 0 848

Havaalanında uzun bekleyişlere lounge hizmetleri ile son verin

Havaalanında uzun bekleyişler sizce de çok yorucu değil mi? Kimi zaman rötarlar kimi zaman aktarmalı uçuşlar arasında sıkışan yolcular için dinlendirici bir hizmet düşünüldü bile. Farklı bankaların belirlediği özel kartlar ile havaalanındaki lougne salonlarını uygun fiyata kullanabilirsiniz. Aperatif bir şeyler atıştırabileceğiniz, bir fincan kahvenin keyfine varabileceğiniz lounge salonları ayrıca rahat koltukları ile sizleri bekliyor. Dinlenme alanlarının lounge salonları ile daha konforlu hale getiren havaalanları yolcuların keyifli dakikalar geçirmesini sağlıyor. Rötarlı ve aktarmalı uçaklarınızı beklemek için en rahat ve en lezzetli duraklar kuşkusuz lounge salonları olmaktadır.

Geçmiş yıllarda uçak yolculukları oldukça pahalı ve lükstü. Genellikle uçak seyahatlerini ünlü oyuncular, şarkıcılar ve iş adamları yapardı. İlk uçağa binen yolcuların ise yaşadıkları his asla unutulmaz. Uçaklarda hatıra fotoğrafı çekmek ise ilk uçuşları ölümsüzleştirir. Fakat günümüzde uçak biletlerinin ekonomik olması nedeniyle uçak yolculukları otobüs yolculukları kadar kullanılmaktadır. Yapılan kampanyalar sonucu düşen uçak biletleri günümüzde oldukça tercih edilmektedir ve yaşam kalitesini arttırmaktadır. Neredeyse normal bir gelire sahip birey haftada yaptığı 1 2 otobüs yolculuğunu uçak yolculuğuna dönüştürebilir. Uçak yolculukları saatten tasarruf edilmesini sağlar. Ayrıca havaalanlarındaki lounge salonları ise uçağınızı beklerken keyifli vakit geçirmenizi sağlar. Havaalanlarında en çok kullanılan hizmetler lounge salonlarından sonra otoparklar, araç kiralamak ve valeler olmuştur. Bütün bu hizmetleri daha da ekonomik hale getirme için bankaların verdiği hizmetlerden yararlanılması gerekir.

Daha ekonomik lounge hizmeti

havaalanı_lounge

Havaalanlarında en çok kullanılan hizmetler olan vale ve lounge hizmetleri artık daha da ekonomik. Atatürk Havalimanında bulunan İş Bankası, Finans bank, Akbank ve Garanti bankalarının kredi kartına sahip olan yolcular havaalanındaki lounge ve vale hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır. %55 indirim fırsatı yolcuların fiyatlardan yarı yarıya yararlanmasını sağlar. Vale hizmetinde bir ayrıcalık yapan Akbank Wings kartı da müşteriler tarafından oldukça kullanılmaktadır. Ayrıca Sabiha Gökçen Havaalanı’nda Akbank ve Finans Bank kartlarına sahip müşteriler %50-55 oranındaki indirimlerle otopark hizmetlerinden de yararlanmaktadır.
Havaalanlarında lounge hizmetlerini kullanmadan aşağıdaki tabloya göz atmanız rica olunur.

(11 Nisan 2016 tarihinde bu tablo güncellenmiştir ve belirli zaman aralıklarında da güncellenmektedir.)

 

HavalimanıBankaÜcretsiz Kullanım Kredi KartlarıÜcretli Kullanım Kredi KartlarıAçıklama
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar(İSTANBUL)AkbankWings BlackWings, AxessWings,Axess sahiplerinden her kullanım için 25 TL ücret alınır.1. misafir 30 TL ikinci misafir için 27.14 Euro+KDV dir.
Primeclass LoungeClubFinans XclusiveAnlaşmalı bankalara indirimli.Ücretli olarak TAV tarafından sunulan bir hizmet:1 Kişi 40 Euro+KDV 2-3 kişi için kişi başı 34 Euro+KDV 4+ kişi için kişi başı 29 Euro+KDV. 4 saatten fazla kullanılacaksa kişi başı +15 Euro daha veriliyor.
HSBCHSBC Advantage Platinum, HSBC Advantage Design Platinum, Advantage Hı zz PlatinumHSBC Advantage Classic/Gold, HSBC Advantage Design Classic/Gold, Advantage Hızz Standard/Gold/Üniversiteli ve CampusPlatinum,Advence ve Pegasus kredi kartlarında son 3 ayda enaz bir kere işlem yapılmalı ve 2 aydan önce karta sahip olunmalıdır. Ücretli kartlar ve misafirler için kişi başı 50TL ücret alınmaktadır.
İş BankasıMaximum Card Platinum, Maximiles SelectMaximum Premier, Classic, GoldGiriş tarihinden önceki 3 ay içinde, salona giriş yapılan Maximiles Select kredi kartı ile harcama yapmış müşterilere ve beraberindeki 12 yaş ve altındaki çocuklarına ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Diğer kart sahipleri Millennium Lounge'a giriş yapmak için 25TL ücret ödüyor. İlk misafir için 25 ikinci misafir için 60TL ücret alınıyor.
Yapı Kredi BankasıCrystal, Adios Premium KoçAilemWorldcard, World Gold, World Platinum, Opet Worldcard, Fenerbahçe Worldcard, World Platinium kart, World Business kart, adios, Play ve taksitçi kartCrystal ve adios Premium kart sahipleri 1 misafirleri ve 6 yaşından küçük çocukları ile birlikte ücretsiz olarak faydalanabilir. Geri kalan tüm kartlarda 1 kişi giriş ücreti 25TL’dir.
Atatürk Havalimanı İç hatlar(iSTANBUL)AkbankWings BlackWings, AxessWings,Axess sahiplerinden her kullanım için 27TL ücret alınır.1. misafir 33TL ikinci misafir için 21.14Euro+KDV dir.
Primeclass LoungeClubFinans XclusiveAnlaşmalı bankalara indirimli.Ücretli olarak TAV tarafından sunulan bir hizmet:1 Kişi 40 Euro+KDV 2-3 kişi için kişi başı 34 Euro+KDV 4+ kişi için kişi başı 29 Euro+KDV. 4 saatten fazla kullanılacaksa kişi başı +15 Euro daha veriliyor
Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar(iSTANBUL)< AkbankWings BlackWings, AxessWings,Axess sahiplerinden her kullanım için 25TL ücret alınır.1. misafir 25 TL ikinci misafir için 25TL’dir.
FinansbankWorld Elite, ClubFinans, ClubFinans Xclusive, ClubFinans Doctors, ClubFinans Xclusive Doctors, CardFinans Platinum ve Hemş ire kart sahipleri + 1 misafirDiğer Finansbank kart sahipleriÜcretli kart kullanımlarında 25 TL ücret alınır.
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar(iSTANBUL)AkbankWings BlackWings, AxessWings,Axess sahiplerinden her kullanım için 25TL ücret alınır.1. misafir 25TL ikinci misafir için 25TL’dir.
Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar(ANKARA)İş BankasıMaximum Card Platinum, Maximiles SelectMaximum Premier, Classic, GoldGiriş tarihinden önceki 3 ay içinde, salona giriş yapılan Maximiles Select kredi kartı ile harcama yapmış müşterilere ve beraberindeki 12 yaş ve altındaki çocuklarına ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Diğer kart sahipleri Millennium Lounge'a giriş yapmak için 25TL ücret ödüyor. İlk misafir için 25 ikinci misafir için 50TL ücret alınıyor.
Adnan Menderes HavalimanıDış Hatlar(İZMİR)İş BankasıMaximum Card Platinum, Maximiles SelectMaximum Premier, Classic, GoldGiriş tarihinden önceki 3 ay içinde, salona giriş yapılan Maximiles Select kredi kartı ile harcama yapmış müşterilere ve beraberindeki 12 yaş ve altındaki çocuklarına ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Diğer kart sahipleri Millennium Lounge'a giriş yapmak için 25TL ücret ödüyor. İlk misafir için 25 ikinci misafir için 50TL ücret alınıyor.

 

Atatürk Havaalanı dışında bulunan ve TEB, Club Finans, Halkbank, ING Bank Özel Bankacılık, Denizbank, Citibank, Dragon Pass Kart, Limasol, Tav Passport, Veloce Lounges ve Unicard gibi banka kartlarından herhangi birine sahip olmanız Comfort Lounge hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmanızı sağlamaktadır.

 

 

Atatürk havaalanında yer alan Emirates lounge uçuş aralarında dinlenebileceğiniz mekânlardan. Dış hatlarda yer alan SkyTeam Lounge ise yurtdışına uçan yolcuların uğradığı mekânlardan. Uçuş aralarında bir fincan kahve dışında internet bağlantısından yararlanmak isteyen yolcular içinse TTNET Platin Lounge her saat aralığında müşterilerine hizmet veriyor.

 

Yenidoğan Bebek Uçak Yolculuğu

Yenidoğan Bebek Uçak Yolculuğu Mümkün mü? Uçak yolculuğunu artık günümüzde, birçok kişi sık sık tercih etmektedir. Ancak uçağa binmeden önce mutlaka bilmeniz gereken şeyler vardır. Bunlardan birisi de yeni doğan bir bebeğin uçak yolculuğu yapıp yapamayacağını bilmektir. Evet, yeni doğan bir bebek uçak yolculuğu yapabilir; ancak bu belli şartlara bağlanmıştır. İsterseniz bunlara bir göz atalım.…

Devamını Okuyun

UÇAK YOLCULUKLARININ BEBEKLERE ETKİSİ

Uçak Yolculuğunda Bebek Hazırlığı Nasıl Olmalı ?     Bebekleri ile birlikte uçak yolculuğuna çıkan aileler, kabin içi basıncın bebek sağlığındaki etkilerini merak etmektedir. Kabin içi hava basıncının kulaklarına basınç yapmasından dolayı rahatsız olan bebekler, alınabilecek ufak tefek önlemlerle rahat bir seyahat geçirebilirler. Uçak saati bebeğin uyku saatinde olmalı Bebeği ile uçak yolculuğu yapacak olan…

Devamını Okuyun

Uçak Yolculuğunda Bebek Arabası

Uçak Yolculuğunda Bebek Arabası Şartları Bebekli aileleri uçak yolculuğunu bebek arabası ile yapmanın mümkün olup olmadığı konusu çok fazla ilgilendiriyor.  Bu konuda kurallar havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilir. Uçak ile seyahat yapmanın insanlar için birçok avantajları vardır. Bu avantajları saymakla bitirebilmek bu yazımızda oldukça güçtür. Ancak uçak ile yolculuk yapmanın dezavantajları da vardır. Mesela istediğiniz…

Devamını Okuyun

Uçak Yolculuğu Bebeklere Zarar Verir mi?

Uçak Yolculuğu Bebeklere Zarar Verir mi? Uçak yolculuğu, artık günümüzde oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Çünkü uçakla gitmek istediğiniz bir yere, çok rahat ve hızlı bir şekilde gidebilmeniz mümkündür. Kaldı ki son zamanlarda özellikle yurt içi seferlerde havayolu şirketleri arasında yaşanan rekabette tamamen yolcuların işine gelmiştir. Bugün gitmek istediğiniz birçok yere otobüs bileti fiyatlarına…

Devamını Okuyun

Seyahat Yapan Erkeklerin Bütçesine Uygun Hareket Etmedikleri Belirlendi

Seyahat Yapan Erkeklerin Bütçesine Uygun Hareket Etmedikleri Belirlendi Geçtiğimiz sene yani 2016 yılın da seyahat yapanların keyiflerini tamamıyla çıkartamadıklarını ve 2017 tatil planlarını belirlemektedirler. Ucuzucakbileti.org sitesi sayesin de isterseniz mobil uygulamaları ile dünya üzerin de nereye gitmek istiyorsanız uygun bilet fiyatlarını ve size tavsiye edilen öneriler ile hayatınızı kolaylaştırmaktadır. Yapılan 1000 kişilik bir ankette ise…

Devamını Okuyun

Seyahat İpUçları

Seyahat İpUçları Aklınıza Takılanları Bize Sorun ! Diğer Yardım Konuları Sizde Yorumlarla Katkıda bulunun.

Devamını Okuyun

Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir?

Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir? Bebekler, sanılanın aksine çok erken zamanlarda, uçak yolculuğuna kabul edilebilirler. Bebeklerin uçak seyahati ile ilgili genel olarak bilmeniz gerekenleri, şu şekilde sıralayabiliriz. Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir? – Bir bebek, doğumdan 48 saat geçmedikçe, genel olarak uçak seyahatine kabul edilmez. – 2 ile 7 günlük arasında olan bir…

Devamını Okuyun

Hamileler, doğmamış Bebekler ve uçak yolculuğu

Hamilelik ve Uçak Yolculuğu Şartları ? Hamileliğin ilk dönemi vücudun bu yeni duruma adapte olma sürecidir. Mide bulantısı, uyku hali ve halsizlik gibi çeşitli durumlarla karşılaşılır. Bazı kişiler bu kişisel problemlerden dolayı uçmakta zorlanabilse de genel olarak baktığımızda hamileliğin 36. Haftasına kadar kabin basıncı ayarlı uçaklarda seyahat etmenizde sorun yaşanmaz. Fakat bu genelleme hamileliğinde sorun…

Devamını Okuyun

Bebekli Ailelere Uçak Yolculuğu Önerileri

Bebekli Ailelerde Uçak Yolculuğu Önerileri Tatile çıkmak isteyen bebekli aileler bazen uçağa binmekten çekinirler. Oysa bazı pratik uygulamalarla ve çocuklarla yapılan uçak seferlerinde bu yöntemin hem daha konforlu, hem de daha güvenli olduğu kanıtlanmıştır. Bebekli ailelere uçak yolculuğu önerileri yazımızda uçak yolculuğunuzun kolay geçmesi için faydalı seyahat ipuçlarına yer veriyoruz. Uçak yolculuğunda birtakım küçük sağlık…

Devamını Okuyun

Aklınıza Takılanları Bize Sorun !

Diğer Yardım Konuları

Sizde Yorumlarla Katkıda bulunun.

2 Yorum

  1. Beste Orhon on 2 Nisan 2015 at 21:00

    Uçak saatini beklerken bekleme salonunda oturmak gerçekten çok sıkıcı. Havaalanında uzun bekleyişlere louge hizmetleri ile son verin yazınız biz yolcuları oldukça rahatlattı. En azından anlaşmalı banka kartımız sayesinde indirilimli hizmetler alarak uzun bekleyişleri keyifli hale döndürebiliriz. Uçak saatini beklerken kahve keyfi ve biraz kitap okumak vakit geçirmek için yapılabilecek şeyler arasında.

  2. Doruk Deniz Döner on 23 Mayıs 2015 at 09:00

    Uçuşumun ertelenmesiyle telaşlanmaya başlamıştım fakat aklıma birden lounge hizmeti geldi. İlk gittiğimde neredeyse evimde gibi hissettiğimi hatırlıyorum. İhtiyacınıza göre hızlı ve temiz bir şekilde duşunuzu alıyorsunuz, yorulduğunuzda arkanıza yaslanıp internete giriyor veya kahvenizi yudumlarken gazete okuyorsunuz. Artık havaalanındaki geçirdiğimiz zamanlar sıkıcı bekleyişlerden rahatça kaliteli zaman geçirebileceğimiz bir zamana dönüşüyor.

Müşterilerimizden Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.