Uçak Bileti Satın Alma Telefon Numarası 0850 333 0 848

Kalp Hastaları Nasıl Uçak Yolculuğu Yapmalı?

Kalp hastaları genelde uçak yolculuklarından uzak durmaya çalışırlar. Uzmanlara göre gerekli önlemler alındığı takdirde kalp hastaları uzak mesafe uçuşları bile gerçekleştirebilirler. Ancak bunun için mutlaka uzman bir kardiyoloğun önerilerini almalıdırlar. Gerekli gördüğü takdirde doktor bazı iğneler yapabilir. Bu yazımızda kalp hastalarının uçak yolculuğu ile ilgili bazı detaylara yer vererek “Kalp Hastaları Nasıl Uçak Yolculuğu Yapmalı?” sorusunu cevaplayacağız.

 

Kap Hastalarının uçak yolculuğu sırasında dikkat edilmesi gerekenler

- Sıkça merak edilen konulardan biri kalp krizi sonrası yapılacak uçak yolculuğudur. Doktorlara göre kalp krizinden sonra doktor onayı ile 2-3 hafta sonrasında hasta uçak yolculuğu yapabilir. Kalp krizi ile birlikte kalp krizi de söz konusu ise 6 hafta bir süre verilir. Uzman doktor uçak yolculuğu öncesinde efor testi yapıp hastanın durumunu değerlendirebilir.

- Merak edilen bir başka soru ise by-pass sonrası yapılacak uçak yolculuklarıdır. Doktorlar komplikasyonsuz by-pass durumlarında 2-3 hafta sonra uçak yolculuğu yapılmasına izin verebilirler. Bu gibi hallerde ilk bir hafta önemlidir ve bu sürede uçakta uçmaya izin verilmez.

- Kalp krizi, by-pass ameliyatı geçiren veya kalp damarlarında tıkanıklık olan hastaların uçakla seyahat öncesinde bir uzman doktora görünmeleri ve efor testi yaptırmaları gerekebilir. Ancak koroner hastaların çok uzun senelerdir şikâyetlerinin olmadığı durumlarda efor testi gerekli görülmemektedir.

- Kalp hastalarının durumlarını havayolu şirketine önceden bildirmeleri gerekir. Özellikle kişilerin kanlarında oksijen doyumu yüzde doksan ikinin altındaysa uçuş sırasında bu hastaların ek olarak oksijen takviyesine ihtiyaçları olacaktır.

- Sıkça sorulan sorulardan biri de kalp pili olanların uçak yolculuğu ile ilgilidir. Kalp pili olan hastaların uçak ile seyahatlerinde herhangi bir sakınca görülmediğini belirten uzmanlar bu kişilerin x-ray cihazından geçmemeleri gerektiğini özellikle vurguluyorlar. Uçak yolculuğuna çıkarken kişilerin kalp pili taşıdıklarına dair evrakları üzerlerinde bulundurmaları gerekir. Kontrollerinden geçerken elle tarama talep etmelidirler. Eğer arama bir detektör aracılığı ile yapılacaksa kalp piline yaklaştırılmamasına özellikle dikkat edilmelidir.

 

Uçak Yolculuğunun Yasak Olduğu Kalp Hastalıkları

 

Bazı hastaların uçak yolculuğu yasaklanmıştır. Bu durumları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

- Eğer hastanın tipik koroner göğüs ağrısı yeni başlamış ve giderek artış gösteriyorsa bu hastalara uçuş yasaklanır;

- Hastalar son 2 hafta içinde kalp krizi geçirmişse bu kişilerin uçması yasaktır.

- Kalp damarına stent takılması veya balon yapılması gibi durumlarda geçmesi gereken süre en az 2 haftadır. 2 haftadan daha kısa sürelerde kişilerin uçakla yolculuğuna izin verilmez.

- Kişi koroner by-pass ameliyatı geçirmişse 3 hafta içerisinde uçakla seyahat edemez.

- Tüm bu saydıklarımızın dışında kontrol edilmemiş ciddi ritim bozukluğu olan ve kalp yetmezliği olan kişilere de uçuş yasağı getirilir.

 

Uçak Yolculuğu Yapacak Olan Kalp Hastalarına Öneriler 

 

İlaçlar: Kalp hastalarına ilaçlarını üzerini etiketleyerek yanlarına almaları önerilir. Ayrıca dilaltı için doktorun yazdığı ilaçlar da alınmalıdır.

Evraklar: Özellikle kalp pili bulunanlar veya stent takılan hastaların bunu belgelemeleri istenecektir. Evraklar uçak yolculuğu sırasında tam ve eksiksiz olarak bulundurulmalıdır.

Refakatçi: Uçak yolculuğuna çıkacak olan hastalara yanlarında refakatçi bulundurmaları önerilir.

Uçuş öncesinde kardiyoloğa uğrayıp onay alan kalp hastaları sorunsuz bir şekilde istedikleri noktaya uçabilmektedirler.

ucuzucakbileti.org

Yenidoğan Bebek Uçak Yolculuğu

Yenidoğan Bebek Uçak Yolculuğu Mümkün mü? Uçak yolculuğunu artık günümüzde, birçok kişi sık sık tercih etmektedir. Ancak uçağa binmeden önce mutlaka bilmeniz gereken şeyler vardır. Bunlardan birisi de yeni doğan bir bebeğin uçak yolculuğu yapıp yapamayacağını bilmektir. Evet, yeni doğan bir bebek uçak yolculuğu yapabilir; ancak bu belli şartlara bağlanmıştır. İsterseniz bunlara bir göz atalım.…

Devamını Okuyun

UÇAK YOLCULUKLARININ BEBEKLERE ETKİSİ

Uçak Yolculuğunda Bebek Hazırlığı Nasıl Olmalı ?     Bebekleri ile birlikte uçak yolculuğuna çıkan aileler, kabin içi basıncın bebek sağlığındaki etkilerini merak etmektedir. Kabin içi hava basıncının kulaklarına basınç yapmasından dolayı rahatsız olan bebekler, alınabilecek ufak tefek önlemlerle rahat bir seyahat geçirebilirler. Uçak saati bebeğin uyku saatinde olmalı Bebeği ile uçak yolculuğu yapacak olan…

Devamını Okuyun

Uçak Yolculuğunda Bebek Arabası

Uçak Yolculuğunda Bebek Arabası Şartları Bebekli aileleri uçak yolculuğunu bebek arabası ile yapmanın mümkün olup olmadığı konusu çok fazla ilgilendiriyor.  Bu konuda kurallar havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilir. Uçak ile seyahat yapmanın insanlar için birçok avantajları vardır. Bu avantajları saymakla bitirebilmek bu yazımızda oldukça güçtür. Ancak uçak ile yolculuk yapmanın dezavantajları da vardır. Mesela istediğiniz…

Devamını Okuyun

Uçak Yolculuğu Bebeklere Zarar Verir mi?

Uçak Yolculuğu Bebeklere Zarar Verir mi? Uçak yolculuğu, artık günümüzde oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Çünkü uçakla gitmek istediğiniz bir yere, çok rahat ve hızlı bir şekilde gidebilmeniz mümkündür. Kaldı ki son zamanlarda özellikle yurt içi seferlerde havayolu şirketleri arasında yaşanan rekabette tamamen yolcuların işine gelmiştir. Bugün gitmek istediğiniz birçok yere otobüs bileti fiyatlarına…

Devamını Okuyun

Seyahat Yapan Erkeklerin Bütçesine Uygun Hareket Etmedikleri Belirlendi

Seyahat Yapan Erkeklerin Bütçesine Uygun Hareket Etmedikleri Belirlendi Geçtiğimiz sene yani 2016 yılın da seyahat yapanların keyiflerini tamamıyla çıkartamadıklarını ve 2017 tatil planlarını belirlemektedirler. Ucuzucakbileti.org sitesi sayesin de isterseniz mobil uygulamaları ile dünya üzerin de nereye gitmek istiyorsanız uygun bilet fiyatlarını ve size tavsiye edilen öneriler ile hayatınızı kolaylaştırmaktadır. Yapılan 1000 kişilik bir ankette ise…

Devamını Okuyun

Seyahat İpUçları

Seyahat İpUçları Aklınıza Takılanları Bize Sorun ! Diğer Yardım Konuları Sizde Yorumlarla Katkıda bulunun.

Devamını Okuyun

Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir?

Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir? Bebekler, sanılanın aksine çok erken zamanlarda, uçak yolculuğuna kabul edilebilirler. Bebeklerin uçak seyahati ile ilgili genel olarak bilmeniz gerekenleri, şu şekilde sıralayabiliriz. Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir? – Bir bebek, doğumdan 48 saat geçmedikçe, genel olarak uçak seyahatine kabul edilmez. – 2 ile 7 günlük arasında olan bir…

Devamını Okuyun

Hamileler, doğmamış Bebekler ve uçak yolculuğu

Hamilelik ve Uçak Yolculuğu Şartları ? Hamileliğin ilk dönemi vücudun bu yeni duruma adapte olma sürecidir. Mide bulantısı, uyku hali ve halsizlik gibi çeşitli durumlarla karşılaşılır. Bazı kişiler bu kişisel problemlerden dolayı uçmakta zorlanabilse de genel olarak baktığımızda hamileliğin 36. Haftasına kadar kabin basıncı ayarlı uçaklarda seyahat etmenizde sorun yaşanmaz. Fakat bu genelleme hamileliğinde sorun…

Devamını Okuyun

Bebekli Ailelere Uçak Yolculuğu Önerileri

Bebekli Ailelerde Uçak Yolculuğu Önerileri Tatile çıkmak isteyen bebekli aileler bazen uçağa binmekten çekinirler. Oysa bazı pratik uygulamalarla ve çocuklarla yapılan uçak seferlerinde bu yöntemin hem daha konforlu, hem de daha güvenli olduğu kanıtlanmıştır. Bebekli ailelere uçak yolculuğu önerileri yazımızda uçak yolculuğunuzun kolay geçmesi için faydalı seyahat ipuçlarına yer veriyoruz. Uçak yolculuğunda birtakım küçük sağlık…

Devamını Okuyun

Aklınıza Takılanları Bize Sorun !

Diğer Yardım Konuları

Sizde Yorumlarla Katkıda bulunun.

2 Yorum

  1. Mustafa Kerem Cansu on 26 Nisan 2015 at 21:00

    Uçak yolculuğu gerçekleştiren babam için devamlı yaşadığımız endişelerden biri olan kalp sorunu konusunda hep zayıf bilgilerle acaba korkusunu yaşıyorduk. Bu sorunu bizlerden uzaklaştıran ise uygun bilet konusunda rastladığımız bu sitenin sunduğu kalp hastalarının uçak yolculuğunda dikkat etmesi gereken bilgileri sunması oldu. Alınan önemlerle şimdi güvenle babam yolculuk gerçekleştiriyor, teşekkürler.

  2. Kerem Can Onuş on 19 Mayıs 2015 at 21:00

    Doğuştan kalp hastası olduğum için, uçak yolculuğundan hep sakınmıştım. Doktorum yapabileceğimi söylese bile cesaret edemiyordum. Bir gün yine internette gezinirken ucuzucakbileti.org sitenizi gördüm. Cazip fiyatlar vardı. Sonra ayrıntılı olarak yazılan kalp hastaları nasıl uçak yolculuğu yapmalı yazınızı okuyunca çok mutlu oldum. Bir cesaretle ilk uçuşumu gerçekleştirdim. Sayenizde uçmaktan korkmuyorum.

Müşterilerimizden Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.