Uçak Bileti Satın Alma Telefon Numarası 0850 333 0 848

Kedi İle Uçak Seyahati Önerileri

Kedinizi uçakta kabine almanız veya kargoya vermenizle ilgili havayolu şirketlerinin kuralları geçerlidir. Bu yüzden seyahate çıkmadan önce bu kuralları iyi araştırmanız ve ona göre hareket etmeniz gerekir.

Kedinin uçak seyahati sırasında kendiniz huzurlu hissetmesi için

- Kedinizi uçak seyahati sırasında kabine almanız havayolu şirketinin onayı ile mümkündür. Bu durumda uygun bir taşıma çantası olmalıdır. Bu taşıma çantasını daha önce veterinere giderken kullanmayın, aksi halde kedinizin psikolojisi olumsuz etkilenecektir.

- Yolculuğa çıkmadan beş saat önce mamasını yedirin ve bir saat önce su verin. Normalde kısa uçuşlarda su verilmez ama kedi ile uçak seyahati uzun sürecekse yapmanız gereken şey bu konuda veterinerine danışmaktır.

- Havaalanında kediyi x-ray cihazından geçirmeyin. Eğer kedinizi kargoya vermeyip taşıma çantası ile yanınıza alacaksanız kontrolden geçerken kediyi kafesten çıkarın ve sizinle beraber kapıdan geçirin.

- Kedinin taşıma kurusundan çıkarıldığı ortam konusunda çok dikkatli olun ve kedinizi sıkı tutun. Havaalanları çok kalabalık ve gürültülü yerlerdir, kediler huzursuzlanıp kaçabilirler.

Kedi ile uçak seyahati kuralları

Farklı havayolu şirketlerinin farklı kuralları vardır. Yolculuk öncesinde bu kuralları netleştirmeniz gerekir. Bazı şirketler kargo bölümüne kedi almazlar.

- Kedinin kabinde taşınabilmesi için belli ağırlığı geçmemesi gerekir. Havayolu şirketlerin 5-8 kilo gibi bir limit olmaktadır. Yolculuk öncesinde bu detayı netleştirin.

- Kedi kargoya verilecekse uygun bir taşıma kutusu olmalıdır. Havaalanı yetkilileri kedinin nereden alınacağı konusunda size yardımcı olacaklardır.

- Kedi ile seyahat etmek istiyorsanız önceden rezervasyon yaptırmanız gerekir.

- Kedinizin bazı aşılarının tam olması gerekir.Sizden belge talep edilebilir, bu yüzden geçerli aşı ve sertifikaları yanınızda bulundurun.

- Uçakların tipine göre kabinde taşınabilecek kedi, köpek, kuş ve benzeri evcil hayvan kontenjanı değişiklik gösterecektir.

- Kedinizin temiz, kokusuz ve sağlıklı görünmesi gerekir. Saldırgan görünümlü evcil hayvanlar uçağa alınmazlar.

- Taşıma çantasının üzerinde kedinin bilgilerinin ve kendi adres ve iletişim bilgilerinizin yer aldığından emin olun.

- Yurt dışı uçuşlarda gidilecek veya transit olarak geçilecek ülkelerin evcil hayvanlarla ilgili kuralları geçerlidir. Bu kuralları araştırın çünkü bazı ülkeler evcil hayvan kabul etmeyebilirler.

Kedi ile seyahat sırasında kısa mesafeli uçuşlarda kediye mama yedirmeyin. Taşıma çantasının içinde oyalanması için oyuncaklarını bulundurun. Uzun mesafeli uçuşlar öncesinde mutlaka veterinerin önerilerine kulak verin. İyi uçuşlar diliyoruz.

Yenidoğan Bebek Uçak Yolculuğu

Yenidoğan Bebek Uçak Yolculuğu Mümkün mü? Uçak yolculuğunu artık günümüzde, birçok kişi sık sık tercih etmektedir. Ancak uçağa binmeden önce mutlaka bilmeniz gereken şeyler vardır. Bunlardan birisi de yeni doğan bir bebeğin uçak yolculuğu yapıp yapamayacağını bilmektir. Evet, yeni doğan bir bebek uçak yolculuğu yapabilir; ancak bu belli şartlara bağlanmıştır. İsterseniz bunlara bir göz atalım.…

Devamını Okuyun

UÇAK YOLCULUKLARININ BEBEKLERE ETKİSİ

Uçak Yolculuğunda Bebek Hazırlığı Nasıl Olmalı ?     Bebekleri ile birlikte uçak yolculuğuna çıkan aileler, kabin içi basıncın bebek sağlığındaki etkilerini merak etmektedir. Kabin içi hava basıncının kulaklarına basınç yapmasından dolayı rahatsız olan bebekler, alınabilecek ufak tefek önlemlerle rahat bir seyahat geçirebilirler. Uçak saati bebeğin uyku saatinde olmalı Bebeği ile uçak yolculuğu yapacak olan…

Devamını Okuyun

Uçak Yolculuğunda Bebek Arabası

Uçak Yolculuğunda Bebek Arabası Şartları Bebekli aileleri uçak yolculuğunu bebek arabası ile yapmanın mümkün olup olmadığı konusu çok fazla ilgilendiriyor.  Bu konuda kurallar havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilir. Uçak ile seyahat yapmanın insanlar için birçok avantajları vardır. Bu avantajları saymakla bitirebilmek bu yazımızda oldukça güçtür. Ancak uçak ile yolculuk yapmanın dezavantajları da vardır. Mesela istediğiniz…

Devamını Okuyun

Uçak Yolculuğu Bebeklere Zarar Verir mi?

Uçak Yolculuğu Bebeklere Zarar Verir mi? Uçak yolculuğu, artık günümüzde oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Çünkü uçakla gitmek istediğiniz bir yere, çok rahat ve hızlı bir şekilde gidebilmeniz mümkündür. Kaldı ki son zamanlarda özellikle yurt içi seferlerde havayolu şirketleri arasında yaşanan rekabette tamamen yolcuların işine gelmiştir. Bugün gitmek istediğiniz birçok yere otobüs bileti fiyatlarına…

Devamını Okuyun

Seyahat Yapan Erkeklerin Bütçesine Uygun Hareket Etmedikleri Belirlendi

Seyahat Yapan Erkeklerin Bütçesine Uygun Hareket Etmedikleri Belirlendi Geçtiğimiz sene yani 2016 yılın da seyahat yapanların keyiflerini tamamıyla çıkartamadıklarını ve 2017 tatil planlarını belirlemektedirler. Ucuzucakbileti.org sitesi sayesin de isterseniz mobil uygulamaları ile dünya üzerin de nereye gitmek istiyorsanız uygun bilet fiyatlarını ve size tavsiye edilen öneriler ile hayatınızı kolaylaştırmaktadır. Yapılan 1000 kişilik bir ankette ise…

Devamını Okuyun

Seyahat İpUçları

Seyahat İpUçları Aklınıza Takılanları Bize Sorun ! Diğer Yardım Konuları Sizde Yorumlarla Katkıda bulunun.

Devamını Okuyun

Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir?

Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir? Bebekler, sanılanın aksine çok erken zamanlarda, uçak yolculuğuna kabul edilebilirler. Bebeklerin uçak seyahati ile ilgili genel olarak bilmeniz gerekenleri, şu şekilde sıralayabiliriz. Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir? – Bir bebek, doğumdan 48 saat geçmedikçe, genel olarak uçak seyahatine kabul edilmez. – 2 ile 7 günlük arasında olan bir…

Devamını Okuyun

Hamileler, doğmamış Bebekler ve uçak yolculuğu

Hamilelik ve Uçak Yolculuğu Şartları ? Hamileliğin ilk dönemi vücudun bu yeni duruma adapte olma sürecidir. Mide bulantısı, uyku hali ve halsizlik gibi çeşitli durumlarla karşılaşılır. Bazı kişiler bu kişisel problemlerden dolayı uçmakta zorlanabilse de genel olarak baktığımızda hamileliğin 36. Haftasına kadar kabin basıncı ayarlı uçaklarda seyahat etmenizde sorun yaşanmaz. Fakat bu genelleme hamileliğinde sorun…

Devamını Okuyun

Bebekli Ailelere Uçak Yolculuğu Önerileri

Bebekli Ailelerde Uçak Yolculuğu Önerileri Tatile çıkmak isteyen bebekli aileler bazen uçağa binmekten çekinirler. Oysa bazı pratik uygulamalarla ve çocuklarla yapılan uçak seferlerinde bu yöntemin hem daha konforlu, hem de daha güvenli olduğu kanıtlanmıştır. Bebekli ailelere uçak yolculuğu önerileri yazımızda uçak yolculuğunuzun kolay geçmesi için faydalı seyahat ipuçlarına yer veriyoruz. Uçak yolculuğunda birtakım küçük sağlık…

Devamını Okuyun

Aklınıza Takılanları Bize Sorun !

Diğer Yardım Konuları

Sizde Yorumlarla Katkıda bulunun.

2 Yorum

  1. Aysu Parlak on 1 Nisan 2015 at 21:00

    Benim 1 yaşında tekir cinsi bir kedim vardı. Bilindiği üzere uçak seyahatlerinde hayvanları özel bir bölüme koyuyor ve güvendi olduklarını söylüyorlar. Ama benim bu konuda korkularım vardı. Seyahat boyunca rahat olacak mı? Acıkırsa tuvaleti gelirse ne olacak? gibi bir çok soru vardı aklımda. Ama bu site sayesinde aklıma takılan tüm sorulara cevap buldum. Artık kedi ile uçak seyahati yapmaya korkmuyorum.

  2. Burak Tatkan Altıntaş on 17 Mayıs 2015 at 09:00

    Bir arkadaşım sizin siteden aldığı uçak bileti ile seyahat ederken kedisi minnoşu yanında götürmüştü gideceği yere ve sitede kedi ile uçak seyahati önerileri adlı yazıyı okuduktan sonra gerekli önlemleri aldığı için seyahatiyle ilgili bir sorunla karşılaşmadığını söyledi. Hemen açıp yazıyı okudum. Kedimi sizden aldığım biletle yaptığı yolculukta yanımda taşıyorum artık.

Müşterilerimizden Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.