Uçak Bileti Satın Alma Telefon Numarası 0850 333 0 848

Uçaklar Evcil Köpek Alıyor mu?

Uçak yolculuğu sırasında en çok merak edilen sorulardan biri de evcil hayvanların uçağa alınıp alınmayacağı sorusudur. Köpek sahiplerinin merak ettikleri “Uçaklar köpek alıyor mu?” sorusunu bugünkü yazımızda kapsamlı olarak cevaplamaya çalışacağız.

 Uçağa Köpek Ve Diğer Evcil Hayvanların Alınması

- Uçaklara evcil hayvanların alınması ile ilgili kurallar havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak evcil hayvanların kabine ve kargo bölümüne alınmasına bazı koşullar altında müsaade edilir. Uçak yolculuğunda beraberinizde götüreceğiniz köpek ve diğer evcil hayvanınız için önceden mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekir.

- Uçak köpek alınması ile ilgili en önemli kurallardan biri köpeğin dış görünümü ve sağlık durumudur. Genel sağlık durumu iyi olmayan ve saldırgan köpekler uçaklara alınmazlar.

- Kabin bölümüne köpeklerin alınmasıyla ilgili bazı koşullar vardır. Genel olarak 5-8 kilonun üzerinde ve taşıma kafesi belli ölçülerin üzerinde olan evcil hayvanlar kabine alınmayıp kargo bölümünde taşınırlar. Köpekler taşıma kafesleri ile birlikte tartılarak çıkan kiloya göre ücret alınır.

- Köpeklerin taşınması ile ilgili kurallar yurt dışı seyahatlerde gidilecek veya transit olarak geçilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Bundan dolayı o ülkenin kurallarını iyi araştırıp bu konuda detaylı bilgi edinmelisiniz. Bazı ülkeler köpek ve diğer hayvanları kabul etmeyebilirler.

- Uçaklar köpek alıyor mu sorusunun bir diğer cevabı ise köpeğin cinsi ile alakalıdır. Havayolu şirketleri risk grubunda görülen ve saldırganlık özelliği fazla olan köpekleri uçağa almayabilirler. Örneğin pitbull, dogo argentino, mastino napolitana cinsi ve benzeri köpekler alınmayabilirler.

- Köpeklerin tüm aşıları yaptırılmış olmaları ve sağlık durumlarında bir sorun olmamalıdır. Sahipleri mutlaka yanlarında aşıların yapıldığına dair evrakları bulundurup gerektiğinde yetkililere göstermelidirler.

- Köpeklerin kafeslerinin üzerinde yolcunun ad, soyad ve iletişim bilgileri ile birlikte köpeğin adı yazılmalıdır.

- Köpeklerin yaşları ile ilgili bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Genel olarak 8 haftadan daha ufak olan yavru köpekler ve emziren anneleri taşınmazlar. Bir kafes içerisinde en fazla üç adet yavru köpek taşınmasına kargo bölümünde izin verilebilir.

- Kabinde evcil hayvanların taşınması ile ilgili kontenjan vardır. Bu kontenjanın üzerinde köpek ve diğer hayvanlar kargo bölümüne alınır. Ayrıca uçaklardaki yolculardan birinde hayvanlara karşı alerji varsa ve bunu sağlık raporu ile belgeliyorsa uçağa evcil hayvan alınmaz. Burada öncelik sırası rezervasyon tarihine göre belirlenir.

- Köpeklerin hamileliği durumunda uçakta taşınmaları yasaklanır.

Tüm bu genel kurallar dışında köpek sahiplerine seyahatleri öncesinde havayolu şirketi ile detayları görüşerek karar vermeleri önerilir.

Yenidoğan Bebek Uçak Yolculuğu

Yenidoğan Bebek Uçak Yolculuğu Mümkün mü? Uçak yolculuğunu artık günümüzde, birçok kişi sık sık tercih etmektedir. Ancak uçağa binmeden önce mutlaka bilmeniz gereken şeyler vardır. Bunlardan birisi de yeni doğan bir bebeğin uçak yolculuğu yapıp yapamayacağını bilmektir. Evet, yeni doğan bir bebek uçak yolculuğu yapabilir; ancak bu belli şartlara bağlanmıştır. İsterseniz bunlara bir göz atalım.…

Devamını Okuyun

UÇAK YOLCULUKLARININ BEBEKLERE ETKİSİ

Uçak Yolculuğunda Bebek Hazırlığı Nasıl Olmalı ?     Bebekleri ile birlikte uçak yolculuğuna çıkan aileler, kabin içi basıncın bebek sağlığındaki etkilerini merak etmektedir. Kabin içi hava basıncının kulaklarına basınç yapmasından dolayı rahatsız olan bebekler, alınabilecek ufak tefek önlemlerle rahat bir seyahat geçirebilirler. Uçak saati bebeğin uyku saatinde olmalı Bebeği ile uçak yolculuğu yapacak olan…

Devamını Okuyun

Uçak Yolculuğunda Bebek Arabası

Uçak Yolculuğunda Bebek Arabası Şartları Bebekli aileleri uçak yolculuğunu bebek arabası ile yapmanın mümkün olup olmadığı konusu çok fazla ilgilendiriyor.  Bu konuda kurallar havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilir. Uçak ile seyahat yapmanın insanlar için birçok avantajları vardır. Bu avantajları saymakla bitirebilmek bu yazımızda oldukça güçtür. Ancak uçak ile yolculuk yapmanın dezavantajları da vardır. Mesela istediğiniz…

Devamını Okuyun

Uçak Yolculuğu Bebeklere Zarar Verir mi?

Uçak Yolculuğu Bebeklere Zarar Verir mi? Uçak yolculuğu, artık günümüzde oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Çünkü uçakla gitmek istediğiniz bir yere, çok rahat ve hızlı bir şekilde gidebilmeniz mümkündür. Kaldı ki son zamanlarda özellikle yurt içi seferlerde havayolu şirketleri arasında yaşanan rekabette tamamen yolcuların işine gelmiştir. Bugün gitmek istediğiniz birçok yere otobüs bileti fiyatlarına…

Devamını Okuyun

Seyahat Yapan Erkeklerin Bütçesine Uygun Hareket Etmedikleri Belirlendi

Seyahat Yapan Erkeklerin Bütçesine Uygun Hareket Etmedikleri Belirlendi Geçtiğimiz sene yani 2016 yılın da seyahat yapanların keyiflerini tamamıyla çıkartamadıklarını ve 2017 tatil planlarını belirlemektedirler. Ucuzucakbileti.org sitesi sayesin de isterseniz mobil uygulamaları ile dünya üzerin de nereye gitmek istiyorsanız uygun bilet fiyatlarını ve size tavsiye edilen öneriler ile hayatınızı kolaylaştırmaktadır. Yapılan 1000 kişilik bir ankette ise…

Devamını Okuyun

Seyahat İpUçları

Seyahat İpUçları Aklınıza Takılanları Bize Sorun ! Diğer Yardım Konuları Sizde Yorumlarla Katkıda bulunun.

Devamını Okuyun

Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir?

Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir? Bebekler, sanılanın aksine çok erken zamanlarda, uçak yolculuğuna kabul edilebilirler. Bebeklerin uçak seyahati ile ilgili genel olarak bilmeniz gerekenleri, şu şekilde sıralayabiliriz. Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir? – Bir bebek, doğumdan 48 saat geçmedikçe, genel olarak uçak seyahatine kabul edilmez. – 2 ile 7 günlük arasında olan bir…

Devamını Okuyun

Hamileler, doğmamış Bebekler ve uçak yolculuğu

Hamilelik ve Uçak Yolculuğu Şartları ? Hamileliğin ilk dönemi vücudun bu yeni duruma adapte olma sürecidir. Mide bulantısı, uyku hali ve halsizlik gibi çeşitli durumlarla karşılaşılır. Bazı kişiler bu kişisel problemlerden dolayı uçmakta zorlanabilse de genel olarak baktığımızda hamileliğin 36. Haftasına kadar kabin basıncı ayarlı uçaklarda seyahat etmenizde sorun yaşanmaz. Fakat bu genelleme hamileliğinde sorun…

Devamını Okuyun

Bebekli Ailelere Uçak Yolculuğu Önerileri

Bebekli Ailelerde Uçak Yolculuğu Önerileri Tatile çıkmak isteyen bebekli aileler bazen uçağa binmekten çekinirler. Oysa bazı pratik uygulamalarla ve çocuklarla yapılan uçak seferlerinde bu yöntemin hem daha konforlu, hem de daha güvenli olduğu kanıtlanmıştır. Bebekli ailelere uçak yolculuğu önerileri yazımızda uçak yolculuğunuzun kolay geçmesi için faydalı seyahat ipuçlarına yer veriyoruz. Uçak yolculuğunda birtakım küçük sağlık…

Devamını Okuyun

Aklınıza Takılanları Bize Sorun !

Diğer Yardım Konuları

Sizde Yorumlarla Katkıda bulunun.

2 Yorum

  1. İbrahim Hakkı Bugey on 3 Mayıs 2015 at 21:00

    Bu siteden aldığım ucuz uçak biletimle hem ben hem köpeğim yolculuk etme şansına sahip olduk. Gerçi aldığım havayolları firmasına göre köpeğimi yanımda götürme şartları değişiyormuş ama her şekilde hayvanımla yurtiçine olduğu gibi yurt dışına da benimle getirebiliyormuşum. Sadece dikkat edilmesi gereken kurallara uymam yeterli oldu. Mesela karnesinin olması, cinsinin seyahate uygunluğu ve kafes içerisinde olması gibi.

  2. Mehmet Tarık Çelikkol on 4 Haziran 2015 at 21:00

    Bir köpeğimiz bir de kedimiz var. Onları hiçbir yere bırakamayacağımız için tatile de onlarla gitmeliydik. Hayvan kabul eden yerler olduğunu biliyorduk ama uçakların kedi köpek alıp almadığını, alıyorsa da nasıl olduğunu bilmiyorduk. Bilet aldığımız ucuzucakbileti sitesi sayfalarında bununla ilgili sayfayı okuyunca daha pek çok konuda da bilgi sahibi olduk.

Müşterilerimizden Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.